Београд, 7. април 2020 – Визионари Србије организују акцију „Србија хакује Корону“, у оквиру које реализују најважнији хакатон у Србији, са циљем да се пронађу најефективнија решења која ће пружити помоћ здравственим радницима, као и оболелим суграђанима од вируса Ковид-19.
Група Визионари Србије је установљена 20. марта од стране групе ентузијаста из “мејкерске” заједнице са циљем да помогне својим суграђанима који су изложени ризицима и опасностима по здравље услед епидемије коронавируса.
Први пројекат је био намењен креирању заштитних визира који штите здравствене раднике и друге угрожене групе од капљичног преношења болести и постигао је невероватан успех — заједница коју су мотивисали и организовали је до данас произвела и дистрибуирала визире који ће штити 22.000 хиљаде људи, док ће у следећих 10 дана бити произведено још 35.000.
Ипак, ситуација са развојем епидемије је тако драматична и опасна по здравље наших суграђана да се на овоме не сме стати уколико домаћа заједница може и жели да помогне више.
Због тога вас Визионари Србије позивају да се придружите хакатону, на коме ће се отићи неколико корака даље, тако што ће пробати да брзо креирају следећа ефективна решења, до којих се дошло кроз предлоге стручњака и здравствених радника: Кацига за респиратор, Комплетни неинвазивни респиратор, Капија за дезинфекцију, Стерилизатор просторије, Разна софтверска решења.
За ову акцију се траже следећи стручни профили: Моделирање (CAD), Софтверски инжењери, Хардверски инжењери, Здравствени радници са познавањем потреба из прве руке.
За разлику од традиционалних хакатона, овај неће бити ограничен временски, већ ће сви учесници, вођени модераторима које делегирају организатори Визионари Србије, трудити да дођу до функционалних решења што је пре могуће.
За разлику од традиционалних хакатона, неће бити такмичења ни награда. Верујемо да је у овом тренутку највећа награда свима нама то што ћемо бити у прилици да помогнемо оболелим грађанима и угроженим професионалцима који раде на томе да их лече и одрже здравима.
Будући да је потребно кренути што пре са стварањем ових решења, моле се сви људе добре воље са одговарајућим знањима да се јаве што пре — до поноћи у уторак 7. априла.
Визионари Србије подржани су од стране иницијативе „Буди И Ти херој“.
Све информације о акцији „Србија хакује корону“ можете наћи на следећем линку: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdO7kNIrc3QrEIYjrojJf4zAMfFu8efQsogZwYTk4fCaMycag/viewform?fbclid=IwAR1_wHwFGIiTikg7upg8Fj2AQyUvQv2Irb1BkLOUBcxkpYojqgkWGLoArwc
© 2018 Сва права задржана