БЕОГРАД, 8. октобар 2019. године – Данас је на министарском састанку у оквиру четврте конференцију Кине и 17 земаља Централне и Источне Европе (ЦИЕЗ) усвојена Београдска декларација о иновацијама, а министар Ненад Поповић је оценио да је тај документ важан како би све земље потписнице имале заједнички приступ иновацијама које треба да покрену и преокрену економију Европе и света.
Министар за иновације и технолошки развој је на конференцији за медије после министарског састанка рекао да је конференција о иновацијама, а која се одржава у оквиру иницијативе Појас и пут, веома важна за будућност целе Европе.
Констатовао је да је Кина технолошки лидер у целом свету у вештачкој интелигенцији, блокчејн технологијама, роботици, технологијама везаним за космичка истраживања, пољопривреду, здравство.
”Кина несебично са нама дели своја знања и технологије. Данас смо чули мишљења свих земаља учесница, дискусија је била изузетно квалитетна, а њихове резултате ћемо имплементирати у наредном периоду”, рекао је Поповић.
”Најважније је да су све земље које учествују на конференцији препознале иновације као локомотиву будућег економског развоја”, навео је министар.
Иначе, у кинеској делегацији је више од 300 представника из сектора нових технологија, бизниса, технолошких паркова и инкубатора, а привредници и сви који се баве иновацијама у Србији и другим земљама имаће прилику да размене мишљења и идеје и да учествују у будућим заједничким пројектима.
Поповић је рекао и да је Србија посвећена великој идеји Појас и пут и да у томе види шансу за будући развој не само Србије, већ и других земаља Источне и Централне Европе.
”Заједно ћемо радити на развоју иновација и технолошког развоја свих земаља”, поручио је Поповић.
(Извор: Танјуг)
© 2018 Сва права задржана