ЧАЧАК, 24. мај 2019. године – „Ако желимо да развијамо дигиталну економију и иновације у Србији, морамо имати најбољу иновациону структуру“, изјавио је министар за иновације и технолошки развој, Ненад Поповић на отварању регионалног иновационог Стартап центра у Чачку.
Поповић је истакао да ће уз подршку Владе Републике Србије ове године бити отворено осам иновационих стартап центара, а да је Центар у Чачку први.
Министар за иновације је рекао да се Стартап центар у Чачку налази на одличној локацији, у центру је града и располаже најсавременијом иновационом опремом, попут савремених рачунара, 3д штампача, 3д скенера и да ће се умрежити са осталим стартап центрима, како у Србији, тако и у иностранству.
Поповић је позвао све младе, талентоване људе да остану у Чачку и овде развијају свој бизнис. Он је изразио очекивање да ће они који су отишли у иностранство да се врате и овде оснују своја стартап предузећа. Аутопут Београд–Чачак, који ускоро треба да прође овим делом Србије омогућиће да се до Београда из Чачка стигне за сат времена.
Министар је позвао иновациону заједницу да се пријави на нове конкурсе, које ће Влада Републике Србије објавити у наредном периоду.
„Ово је важан дан, не само за Чачак, већ и за целу Западну Србију, сигуран сам да ће колеге из других малих градова и села имати прилику да дођу овде и отворе своју стартап компанију“ каже Поповић и додаје да је иновационо предузетништво будућност Србије, али и целог света.
Свечаном отварању регионалног иновационог Стартап центра у Чачку присуствовала је председница Владе Републике Србије, Ана Брнабић, градоначелник Чачка, Милун Тодоровић, као и велики број младих технолошких предузетника и будућих станара стартап центра.
Председница Владе је истакла да будућност Србије представљају управо, ови млади, талентовани људи и њихови професори. Они чине огроман потенцијал и знање које је примењиво у привреди и доноси профитабилне приходе не само њима, већ и буџету Републике Србије.
Премијерка је најавила проширење мреже Научно-технолошког парка и указала да ћемо поред Београда и Чачка, имати и научно-технолошке паркове у Нишу и Новом Саду, који су тренутно у изградњи.
Председница Владе је захвалила министру Поповићу на визији и подршци у ширењу мреже научно-технолошких паркова, јер је то прилика да сви у Србији размењују знања и да их понуде Европи и свету.
© 2018 Сва права задржана